Polecane wydarzenia

A A A
drukujKonkurs: RPO zmienia przyszłość - Namaluj swój świat

KONKURS


W ramach działań informacyjno-promocyjnych prowadzonych przez IZ RPO w roku 2011, na przełomie września i października odbył się konkurs plastyczny dla dzieci klas IV-VI szkół podstawowych. W bieżącym roku odbędzie się druga edycja konkursu dla szkół z gmin, które nie miały dotychczas okazji uczestniczyć w wydarzeniu. Konkurs realizowany jest pod hasłem: „ RPO zmienia przyszłość – namaluj swój świat”.  Tegoroczny konkurs odbędzie się w terminie: 4-15 czerwca 2012 roku.

Pierwsze 40 sztuk trafiło do szkół, które zwyciężyły w pierwszej edycji konkursu.
Każdy zestaw składa się z interaktywnej tablicy, projektora multimedialnego oraz oprogramowania. Urządzeń nie wystarczy jednak dla wszystkich podstawówek w regionie. Dlatego o tym, która szkoła będzie mogła z nich skorzystać zdecydują wyniki konkursu plastycznego dla uczniów, pt. RPO – zmienia przyszłość, namaluj swój świat. Konkurs ma być okazją do promocji Regionalnego Programu Operacyjnego i sposobem na zwiększenie wiedzy o funduszach europejskich wśród najmłodszych mieszkańców regionu. W 2011r. nowoczesne pomoce naukowe otrzymały szkoły z najbiedniejszych gmin województwa, których nie było stać na zakup takich urządzeń. Dodatkowym kryterium były wyniki egzaminów szkolnych. Z 383 nadesłanych rysunków, wykonanych przez 500 uczniów, wybrano 40 najciekawszych, autorstwa 58 dzieci.

 

plakat

Szkoły podstawowe z 173 gmin mogą wziąć udział w konkursie walcząc o wyjątkową nagrodę główną w postaci tablicy interaktywnej dla szkoły. Dla każdej gminy przygotowany jest jeden interaktywny zestaw edukacyjny, składający się z tablicy interaktywnej oraz projektora. Prace oceni jury złożone z osób posiadających wykształcenie i kwalifikacje plastyczne.
Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy plastycznej prezentującego efekty wykorzystania środków unijnych z RPO. Forma pracy jest dowolna. Można ją namalować, naszkicować, zrobić wycinankę lub kompozycję z gotowych zdjęć. Uczestnictwo w konkursie da szansę zarówno uczniom, nauczycielom jak i pozostałym mieszkańcom gminy, na lepsze poznanie tematyki funduszy unijnych, jak również przybliży dotychczasowe efekty realizacji RPO.
Dodatkową korzyścią płynącą  z projektu będzie wyrobienie nawyku zdrowej rywalizacji między szkołami. W wygranej szkole, dzięki zestawom interaktywnym wykorzystującym nowoczesne technologie podniesie się poziom i jakość kształcenia. W ramach nagrody organizator zapewnia montaż tablicy oraz specjalistyczne szkolenie dla nauczycieli prowadzone na terenie placówki. Poza nagrodą główną przeznaczoną dla zwycięskiej szkoły, przygotowaliśmy również zestawy nagród dla dzieci których prace okażą się najciekawsze.

Rozstrzygnięcie II edycji konkursu nastąpi 29 czerwca 2012.

Warunki uczestnictwa w konkursie znajdą Państwo w zakładce: "II edycja konkursu 2012 rok".

 

 

Pliki do pobrania

formularz zgłoszeniowy 2012 r. (18-05-2012) 191.5 KB

Oświadczenie opiekuna (22-05-2012) 192 KB

ulotka (18-05-2012) 1.69 MB


Do otwarcia plików pdf potrzebne jest darmowe oprogramowanie Acrobat Reader które można pobrać tutaj.

Twoja opinia
RPOWL na youtube