Polecane wydarzenia

A A A
drukujImprezy plenerowe

Pierwsze imprezy plenerowe już z nami.


16 lipca byliśmy na Koncercie zespołów z Chin i Gruzji w Białej Podlaskiej. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W konkursach o drobne nagrody walczyli zarówno dorośli jak i dzieci. Europejskie Koło Fortuny kręciło się niemal cały czas, animatorki zadawały uczesnikom zabaw pytania konkursowe dostosowane do ich wieku. Nikt nie odszedł od naszego namiotu z pustymi rękami.

Mieszkańcy Białej Podlaksiej często pytali o formę konkursu i jego zasady.

Każdy zainteresowany otrzymał paszport i mapę, które pozwolą mu wziąć udział w konursie i powalczyć o główne nagrody.

 

17 lipca nasz namiot spotkać można było na Starym Rynku w Zamościu. Tam odbywał się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "EUROFOLK". Słoneczne środowe popołudnie przyciągnęło na zamojski rynek mnóstwo mieszkańców i turystów z innych regionów Polski, a także z zagranicy. Tym razem dzieci najchętniej brały udział w konkursach plastycznych. Uczesników jak zawsze zachęcały wspaniałe upominki, o które warto było powalczyć. Zabawy i gry z naszymi animatorkami nie miały końca, a paszporty rozchodziły się w bardzo szybkim tempie.

Animatorki udzielały szczegółowych informacji dotyczacych zasad konkursu, miejsc które należy odwiedzić by uzyskać pieczątkę, a także tego gdzie poza imprezami plenerowymi paszport można otrzymać.

Przypominamy, że można go pobrać z naszej strony internetowej i wydrukowac jego skóconą wersję, w której też można zbierać stemple.

 

20 lipca w Parczewie odbyła się impreza pod hasłem "W eterze i w plenerze". Zainteresownanie konkursem było bardzo duże, mieszkańcy chętnie odbierali paszporty wraz z mapką i gwarantowali, że wezmą udział w konkursie. Projekty, które należy zwiedzać i zdobywać pieczęci można było poznać już w trakcie zabaw z naszymi animatorami. W "Tajemniczej skorzyni" dzieci znajdowały koronę nawiązującą do Zamku Lubelskiego, maskotkę misia kojarzonego z Zamojskim ZOO, czy też pocztówkę z Włodawy sugerującą odwiedzenie właśnie tego miejsca. Tym razem także rozdaliśmy wszystkie paszporty, a tych którzy odważyli się wziąść udział w naszych konkursach odbarowaliśmy drobnymi upominkami.

 

Byliśmy także i tu:

 

27 lipca mogliście nas znaleźć w niezwykłej scenerii kazimierskiego Rynku. W Kazimierzu Dolnym odbywał się wówczas Festiwal Dwa Brzegi, który przyciągnął do miasteczka rzesze turystów. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi  upodobali sobie konkursy plastyczne, a nieco starsi chętnie brali udział w innych grach i zabawach organizowanych przez animatorki.

Osoby odwiedzające nasze stoisko były ciekawe miejsc w sąsiedztwie Kazimierza Dolnego, które można odwiedzić i zdobyć pieczątkę do paszportu. Każdy zainteresowany wzięciem udziału  w naszym konkursie otrzymał paszport wraz z mapą na której zaznaczone są miejsca, w których można otrzymać pieczątkę.

 

4 sierpnia nasz namiot zawitał na Słoneczny Wrotków. Pogoda dopisała i Zalew Zemborzycki odwiedziło wielu mieszkańców województwa lubelskiego a także turystów. Zainteresowanie konkursem i organizowanymi przez animatorki konkursami było ogromne. Niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się konkursy plastyczne.

Animatorki udzielały szczegółowych informacji nt. konkursu, jego zasad, nagród jakie można wygrać, a paszporty znikały z naszego stoiska w bardzo szybkim tempie.

 

9 sierpnia byliśmy na Carnavalu Sztuk-Mistrzów. Sława carnavalu przyciągnęła do Lublina rzesze turystów w związku z czym także nasze stoisko było oblegane przez osoby, które chciały wziąć udział w konkursach. Przy stoisku animatorki nie tylko rozdawały paszporty turystyczne mieszkańcom województwa lubelskiego i informowały o zasadach konkursu ale również prowadziły konkursy i quizy dotyczące Województwa Lubelskiego, Unii Europejskiej oraz projektów sfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Również i tutaj chętnych by wziąć udział w naszym konkursie nie brakowało i paszporty turystyczne szybko znalazły się w rękach osób, które postanowiły powalczyć o główne nagrody.

 

16 sierpnia gościliśmy na Jarmarku Jagiellońskim. Impreza cykliczna, jaką jest Jarmark Jagielloński, a także słoneczna pogoda przyciągnęły na lubelskie Stare Miasto wielu mieszkańców Lublina i okolic. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także i nasze stoisko, gdzie animatorki prowadziły liczne zabawy dla dzieci a także informowały zebranych o zasadach konkursu i możliwych do wygrania nagrodach.

 

W dniach 13-14 i 19-20 sierpnia nasze stoisko informacyjno-promocyjne można było spotkać na Placu Litewskim, tuż obok Pomnika Unii Lubelskiej w Lublinie. Jak zawsze w punkcie informacji można było otrzymać paszport wraz z mapą, jak również informatory. Hostessy informowały o zasadach konkursu, ale przede wszystkim zachęcały do udziału w nim wskazując korzyści wynikające z udziału w zabawie, a tym samym wartościowe nagrody.

 

Ostatnim miejscem, w którym można było spotkać tego lata nasz namiot, był Krasnystaw. 24 sierpnia obecni byliśmy podczas obchodów 43. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie 2013".

Tego dnia, dłużej niż zwykle można było bawić się z nami i wygrywać nagrody. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Unii Europejskiej oraz projektów sfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Dzięki konkursom i quizem zachęcaliśmy do odwiedzenia nowych, dla wielu mieszkańców województwa nieznanych jeszcze miejsc w naszym Regionie. Hostessy rozdawały paszporty turystyczne, informowały o zasadach konkursu, ale również opowiadały o atrakcjach poszczególnych miejsc.

Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno dorosłych, którzy chętnie sięgali po paszporty, jak i dzieci, które z radością uczestniczyły w grach i zabawach prowadzonych przez animatorki.

 

 

Twoja opinia
RPOWL na youtube